• https://www.facebook.com/kozlukoyleriydd
  • https://twitter.com/KozluKyleriYdd

Mustafa Eray(Muhtar)

Mustafa Eray(Muhtar)
kargalar@kozkoyder.com
KÖYÜMÜZDEKİ İCRAATLAR
29/02/2012
     Değerli Arkadaşlarım,
     Öncelikle hepinize saygı ve selamlarımı sunar, desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim .Ben köyümüze muhtar adayı olduğumda  hedefimde köyümüz adına aşağıdaki projeleri hayata geçirmek vardı.
1:Demirciler Mahallesinde bulunan mevcut camimizi faaliyete geçirmek ve bu mahalleye Kargalar Köyü'ne yakışır şadırvan ve imamevi yapmak.

2:Köyümüzü merkeze bağlayan kaya yolunu ulaşıma açmak.

3:Köyümüzün köy içi yollarını çamurdan tozdan ve çukurlardan kurtarmak.

4:Köyümüze gençlerimizin kullanımına sunmak için spor tesisi yapmak.

5: Köyümüzün altyapı ve kanalizasyon sorununu çözmek.

 Değerli Arkadaşlar;

      Şu anda 2,5 yıllık bir dönemde  Demirciler Mahallesi'ne  2 katlı bir bina yaparak.içerisinde şadırvan,mutfak , 200 kişilik yemek salonu  ve üst katına da imama ait bir lojman yaparak bu binayı eksiksiz bir biçimde halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.Aynı zamanda  Demirciler Mahalle Camisi'ni kadroya geçirerek, camiimize  kadrolu imam atanmasına vesile olduk.
 Kaya yolunu hizmete açtık  ve önümüzdeki dönemde  asfalt sözünü il özel idaresinden aldık.

Köyümüzün köy içi yollarına gelince;

      Şu ana kadar Köyümüzde 6500 metrekare beton parke yol yaptık ve yılbaşına kadar  köy içi yollarımızın yapımı için, İl Özel idaresinden  3000 metrekare Beton parke tahsisi yaptırdık. Bu parkenin ihalesi şu anda sonlanmış durumdadır.
Yine köyümüzde bulunan  çıkmaz sokaklara yani trafiğin yoğun olmadığı sokaklara  il özel idaresinden yardım alarak 500 metre beton yol yada parke yapmaya devam edeceğiz.

*Köyümüz içerisinde bulunan mezaristanımızın çevresini duvarla çevirerek  emniyete aldık ve Köy Merkezimizi güzelleştirdik.

*Köyümüz Merkez camisine ait şadırvanı faaliyete geçirdik. Ve Camiimizin çevre düzenlemesi için bazı çalışmalar yaptık.Bu çalışmalarımız  devam edecektir.

*Köyümüzü Aşağıçayır Köyüne bağlamak ve güzergah (kabakağlı) üzerindeki arazieri değerli hale getirmek için, Köyümüzden Aşağıçayır köyüne yol bağladık. 

*Ve yine Köyümüzün Armudalak ve Harmancık mevkiindeki   arazisi olan vatandaşlarımızın değerlendirebilmesi için İl özel idaresinden Makine yardımı alarak yol bağladık.

*Önceki Dönemde yapılan Killik mevkiinden  sarmaşık burnu mevkii ve  köyümüze bağlanan yolu  satbilize olarak taşlayıp. Kanal calısmalarınıda yaparak hizmete sunduk.

*Köyümüzün en eski yolu olan Namazlı yolunuda satabilize olarak taşlayıp  daha kullanışlı bir hale getirdik.

      Gençlerimize ait spor tesislerine gelince de ;     

Gençlik ve spor il müdürlüğünden Köyümüze ait spor tesisi yapımı için  söz aldık fakat tesis yapımı için müsait bir yer buşlamadık. İnşaallah gerekli  yeri belirlediğimizde bu tesisleri yapacağız.

      Değerli kardeşlerim ;

Tabiiki bu çalışmalar benim  şahsi başarım değildir. Bunlar bizim köy halkımızla yaptığımız çalışmalardır.
Bu çalışmalarda bana yardımcı olan azalarım, Yusuf BİLGİN , Hüseyin BİLGİN, Hasan ÜSTÜN, İsmail ÇOLAK  ve bütün Kargalar Köyü Halkımıza Teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Mustafa ERAY
Merkez Kargalar Köyü Muhtarı

 

 4072 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

koyümüzde yapılan icraatlar     20/03/2012 18:35

sayın muhtarımıza yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder.başarılarının devamını dilerim. koyümüzde bir spor kompleksi çok iyi olur . yeri için eski ilkokulun yeri uygundur tabiki bu benim şahsi fikrim. saygılarımla b,lal
BİLAL KOCAGÖZ

Yazarın diğer yazıları

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret81474
Namaz Vakitleri

Haberler
Zonguldak Haberleri
Hava Durumu
Anlık
Yarın
26° 28° 19°