• https://www.facebook.com/kozlukoyleriydd
  • https://twitter.com/KozluKyleriYdd
DİKDUR BAŞKOMUTAN BU MİLLET SENİNLE

15 Temmuz Darbenin ardından yabancı basında kahraman Türk milleti...
Darbe ile tüm Türk milleti sıkı sıkıya kilitlendi...
Türkiye’de yaşanan darbede Türk milleti adeta kahramanlık destanı yazdı. Dünya böyle bir yiğitliğe, böyle cesarete ve böyle cansiperane çarpışmaya bir kez daha şahit oldu. Tıpkı Kurtuluş Savaşı gibi, tıpkı Çanakkale savaşı gibiydi. Tanklar karşısında dimdik duran halk asla yılmadı, asla geri çekilmedi. Sonuna kadar savaştı ve darbeye yenilmedi...
Ve tabii ki Türk milletinin yazdığı bu kahramanlık destanı yurt dışı basınında da yer aldı. Tarihe geçmesi açısından yurt dışında yer alan haberleri sizlerle paylaşmak istiyorum:
İngiliz medyası:Türk halkı anlamsız bir şekilde bomba atılan, ateş edilen yerlere gidiyor... (Türkiye’yi yıllardır bölmeye çalışan İngiliz derin devleti Türk milletinin cesaretini çekememiş...)
Arap Basını:Erdoğan’ın neden bu kadar cesur olduğunu, Türk milletini görünce anladık.
Lübnan Basını:Biz Türklerin neden yüzyıllarca yönettiğini şimdi anladık, darbe olunca biz kaçtık, onlar ölüme yürüdüler.
Çeçen Komutan:Türk milleti tüm dünyanın kanını donduracak cesarette, vallahi bu ülkenin düşmesi imkansız...
Eljazeera:Vatan ne demek, Türkler iyi biliyor tüm dünyaya gösterdi...
Al Jazera:“Türkler vatan ne demek tüm dünyaya bir gecede gösterdiler”
AP:“Aynen futbolda olduğu gibi şu Türkler çok garip insanlar! Başka ülkelerde darbe olunca halk koşa koşa saklanmaya giderken Türkler koşa koşa meydanlara gidip tekme, tokat, terlik ve kemerlerle tankı topu helikopteri F16’yı döve döve çıktığı yere geri soktu.
L. Figaro: “Türkler meydanlarda sırayla nöbet tutuyor. Yorulan dinlenmek için evine giderken yerine bir kardeşini veya arkadaşını bırakırken bir sıkıntı çıkarsa bana haber ver diyor. Türklerin sıkıntı diye basitçe kastettiği şey? uçak helikopter tank 

Yaşananlar sonrası hepimiz “Biz hava sıcak diye güneşe ateş eden bir milletiz, koca koca tankları mı durduramayacağız” demedik mi? 270 kiloluk top mermisini kaldıran Seyit onbaşının torunlarının, makine irisi tankları durdurması çok da mucize değil. Bu topluma darbe marbe işlemez. Bu arada mecazi değil, ironi hiç değil, bu millet 15 Temmuz gecesi korku ve ölüm saçan tankları gerçekten durdurarak, müthiş bir kahramanlık hikayesine imzasını attı. Tüm ulusa geçmiş olsun. Savaş veya bir yanlış karşısında canlı bir savaş makinesine dönüşebilen bir millet karşısında da herkes akıllı olsun.
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.

  
833 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret83523
Namaz Vakitleri

Haberler
Zonguldak Haberleri
Hava Durumu